Malowanie proszkowe mebli socjalnych

Lakierowanie proszkowe w przemyśle meblarskim zasadnicze zastosowanie ma w przypadku metalowych mebli socjalnych. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Meble socjalne eksploatowane są w całym szeregu różnorodnych miejsc: na siłowniach, w klubach sportowych i klubach fitness, na basenach, w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy, jednostkach służb mundurowych oraz wielu innych, podobnych miejscach. Z uwagi na dużą częstotliwość użytkowania, meble socjalne muszą być wytrzymałe. To właśnie farba proszkowa jest w stanie zapewnić im długoletnią trwałość i świeżość.

Malowanie proszkowe uodparnia meble socjalne na uszkodzenia mechaniczne. Wyklucza tym samym konieczność częstych renowacji, tudzież wymiany metalowych mebli. Paleta kolorów i efektów specjalnych farb proszkowych stale rośnie. Szczególne znaczenie ma to dla obiektów takich jak przedszkola, czy kluby sportowe, gdzie wygląd mebla jest bardzo istotny. Proszkowe barwniki są też odporne na zmienne temperatury oraz wilgoć. Te właściwości sprawdzają się w przypadku szafek basenowych oraz nowoczesnych mebli socjalnych, umożliwiających suszenie i wietrzenie ubrań, czy butów.

Wraz z rosnącą popularnością metalowych mebli (nie tylko socjalnych) poszerza się zasięg lakiernictwa proszkowego. Sprzyjające rozwojowi malowania proszkowego okoliczności kreują się szybko i wyraźnie, stanowiąc idealne podłoże dla definiowania coraz doskonalszych rozwiązań technologicznych.

Tagi: , , ,

Top