Malowanie proszkowe mebli ogrodowych

Meble ogrodowe powinny być trwałe, funkcjonalne, odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Z tych względów tworzywem często wykorzystywanym do produkcji ogrodowych mebli jest metal. Sam w sobie nie jest jednak na tyle wytrzymały, by zapewnić długotrwałą świeżość umeblowania. Solidnym zabezpieczeniem metalowych powierzchni okazała się farba proszkowa. Po pierwsze zapobiega ona korozji, będącej powszechnym destruktorem ogrodowych mebli metalowych. Po drugie uodparnia meble na niszczące działanie zmiennych temperatur, promieni ultrafioletowych, a także chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza czysto praktycznymi walorami, lakierowanie proszkowe posiada szereg zalet odnoszących się do wyglądu, estetyki malowanej powierzchni.

Konsekwentnie dobrane i przemyślanie rozlokowane metalowe meble w ogrodzie, ale też na trasie, balkonie, altanie podkreślają urok miejsca, w którym się znajdują, tworzą klimat, a nawet kształtują wyraźny styl aranżacji przestrzeni. Na chwilę obecną ogrody, tarasy i balkony są niejednokrotnie przedłużeniem domu, tudzież mieszkania. Właśnie dlatego istotne stało się, aby również te miejsca oddawały ogólny charakter wystroju.

Meble ogrodowe mogą być w całości wykonane z metalu, tudzież stanowić połączenie metalowej konstrukcji ze szkłem, czy drewnem. Za pomocą metalu można uzyskać skomplikowany niejednorodny kształt mebla w stylu romantycznym i vintage, bądź prostą, klarowną formę w nowoczesnym fasonie. Możliwości jest tyle, ile pomysłów. Za pomocą nietypowego koloru oraz intrygujących efektów specjalnych metalowe meble ogrodowe sprzyjają całkiem nowym, niepowtarzalnym koncepcjom. Dzięki czemu stolik ogrodowy nie jest już tylko blatem na postawienie kawy, ale także swoistą, samodzielną dekoracją.

Dla zwiększenia komfortu i atrakcyjności aranżacji warto zadbać o dopasowane, miękkie poduchy, nastrojowe oświetlenie oraz, naturalnie, czystość naszego ogrodu, czy altany.

Tagi: , , ,

Top