Malowanie proszkowe dla wnętrz: metalowe elementy wystroju

W ostatnich latach metal śmiało wkroczył do wnętrz mieszkalnych. Metalowe meble nie są już wyłącznie domeną dużych industrialnych salonów, czy loftów. Metalowa aranżacja wnętrz znalazła zastosowanie również w łazienkach, kuchniach, gabinetach, biblioteczkach, garderobach, a nawet sypialniach, czy pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Nowoczesność, trwałość i funkcjonalność, oferowane przez meble metalowe docenia coraz szersze grono odważnych, otwartych na niesztampowe rozwiązania odbiorów.

Przekonanie, iż metalowemu wyposażeniu mieszkania nieodzownie towarzyszy chłód i surowość złamane zostało kolorem. Malowanie mebli metalowych z zastosowaniem technologii proszkowej pozwoliło uzyskać wytrzymałe powierzchnie w każdym odcieniu tęczy. Dodatkowe perspektywy zrodziła możliwość tworzenia powłok proszkowych o różnorodnych efektach specjalnych: od gładkich i błyszczących, przez głęboko matowe, satynowe i perłowe, aż po strukturalne, np. imitujące drewno. Tak rozbudowa dowolność wyboru wykończenia metalowego umeblowania pozwala na osiągnięcie wystroju w każdym z najmodniejszych stylów aranżacyjnych oraz optymalne dopasowanie mebla do wnętrza.

Metal to tworzywo bardzo zgrabne- świetnie prezentuje się w połączeniu ze szkłem, drewnem, tkaniną, czy skórą. Tworząc niepowtarzalne efekty wizualne metalowe meble tchną w pomieszczenia świeżość i blask. Łatwość pielęgnacji i czyszczenia powierzchni metalowych mebli malowanych proszkowo zostawia w tyle konwencjonalną konkurencję. Trwałość oraz odporność powłok proszkowych na uszkodzenia mechaniczne, korozję i szkodliwy wpływ środków chemicznych sprawia, iż meble metalowe są idealnym sposobem na urządzenie łazienki, czy kuchni. Ekologiczność lakierowania proszkowego gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo użytkowania mebli malowanych tą metodą.

Meble metalowe to korzystna alternatywa dla tradycyjnego drewnianego i drewnopodobnego standardu. Kuszące konkurencyjną ceną, ponadprzeciętną trwałością i nowymi rozwiązaniami, metalowe meble stały się synonimem nowoczesności nastawionej nie tylko na walory estetyczne, ale również praktyczność i niezawodność.

Tagi: , , ,

Top