Lakierowanie proszkowe elementów architektonicznych

Jednym z największych rynków dla farb proszkowych, obok przemysłu motoryzacyjnego (przede wszystkim malowanie felg) i branży gospodarstwa domowego (pralki, lodówki itd.), jest sektor komponentów architektonicznych.

Szerokie zapotrzebowanie na wykonanie przez lakiernie proszkowe powłok architektonicznych zapewniła tendencja do tworzenia elementów architektonicznych z aluminium. Lakierowanie proszkowe powierzchni architektonicznych jest korzystne pod wieloma względami. Głównym walorem jest oczywiście odporność na warunki atmosferyczne, a dokładniej długotrwała ochrona przed korozją. Ponieważ elementy architektoniczne są generalnie narażone na szkodliwy wpływ promieni słonecznych, wilgoci i zmiennych temperatur, farby proszkowe okazały się dla nich wyjściem optymalnym.

Szczegółowe badania nad jakością, ochroną antykorozyjną i ogólną wytrzymałością proszkowych powłok architektonicznych wskazują, iż spełniają one oczekiwania odbiorców. Co za tym idzie nie istnieją przeciwwskazania do udzielania wieloletnich gwarancji wytrzymałości architektonicznych powłok proszkowych. Tym niemniej, nieco gorzej przedstawia się kwestia wyglądu powłoki architektonicznej, która z upływem czasu traci połysk. Zmiany estetyczne powłoki po kilku latach są łatwo zauważalne. Nie zmienia to jednak faktu, iż malowanie proszkowe to obecnie najlepsze dostępne rozwiązanie w przypadku aluminiowych elementów architektonicznych. W najbliższym czasie możemy się ponadto spodziewać znacznej poprawy trwałości wyglądu powłok proszkowych.

Tagi: , , ,

Top